• Publix Weekly Freebies & Deals (2/24-3/1 or 2/25-3/2)

    Sorry, this deal has expired.

    Never miss another deal! Sign up for updates!

    publix-roundup (1)

    Deals starts 2/24. Listed below are the best deals for the week of 2/24-3/1 (or 2/25-3/2 for some) at Publix. All prices listed vary by store and region.

    Food

    Juicy Juice 100% Juice (8 pk)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Juicy Juice 100% Juice (8 pk) = $3.09
    (or 100% Juice Blend)
    Use (2) $0.55/1 Juicy Juice Product (SS 1/10, x2/29) = -$1.10
    Pay: $1.99
    Submit receipt for $0.75 cash back from Ibotta
    (Juicy Juice — 8 pk, 6.75 oz juice boxes)
    Final Price: $0.62 each or $1.24 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Yoplait Plenti Oatmeal Meets Greek Yogurt = $1.67
    (5.5 oz)
    Use (2) $0.35/1 Yoplait Plenti Plentiful Greek Yogurt = -$1.40*
    (or Yoplait Plenti Oatmeal Meets Greek Yogurt)
    Final Price: $0.14 each or $0.27 for both
    *after coupon(s) double

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Ken’s Steak House Dressing (16 oz) = $3.53
    Use (2) $1/1 Ken’s Dressing (16 oz+)  (SS 1/10, x2/29) = -$2.00
    (or use $0.75/1 Ken’s Dressing (16 oz+) (SS 1/10, x2/29))
    Pay: $1.53
    Submit receipt for $0.75 cash back from MobiSave
    (Ken’s Dressing, 16 oz+)
    Final Price: $0.39 each or $0.78 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Mueller’s Pasta (8-16 oz) = $1.69
    Use (1) $1/2 Mueller’s Pasta or Noodles = -$1.00
    (or use $1/2 Mueller’s Pasta or Noodles)
    (or use $1/2 Mueller’s Pasta or Noodles (SS 2/7, x3/19)
    Final Price: $0.35 each or $0.69 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Progresso Soup (18-19 oz) = $2.29
    Use (1) $0.50/2 Progresso Products (SS 1/10, x3/5)= -$1.00*
    (or use $0.50/2 Progresso Products (SS 1/31, x3/26))
    (or use $1/3 Progresso Products)
    Pay: $1.29
    Submit receipt for $0.50 cash back from Ibotta
    (Two Progresso Soups)
    Final Price: $0.40 each or $0.79 for both
    *after coupon(s) double

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Arnold Premium Italian Bread (20 oz) = $2.49
    Use (2) $0.55/1 Arnold Sliced Bread Product (SS 1/3, x3/31) = -$1.10
    (or use $0.55/1 Arnold Sliced Bread Product (SS 2/7, x5/7))
    Final Price: $0.70 each or $1.39 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Truvia Nature’s Calorie-Free Sweetener = $3.79
    (40 count)
    Use (2) $1.50/1 Truvia Natural Sweetener (RP 1/3, x3/31) = -$3.00
    (or Baking Blend or Brown Sugar Blend)
    Final Price: $0.40 each or $0.79 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Cheribundi 100% Juice (32 oz) = $6.99
    (Tart Cherry, Tart Cherry Light, or Black Cherry)
    Use (2) $2/1 Cheribundi Tart Cherry Juice = -$4.00
    (must unlock to receive coupon)
    (or use $1.50/1 Cheribundi Tart Cherry Juice)
    Final Price: $1.50 each or $2.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Hunt’s Tomato Ketchup (24 oz) = $1.89
    Final Price: $0.95 each or $1.89 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Nabisco Ritz Crackers (11.5-13.7 oz) = $3.25
    (or Ritz Bits (8.8 oz))
    Use (1) $0.75/2 Nabisco Cookies/Crackers (SS 1/17, x2/27) = -$0.75
    And use (1) $1/2 Ritz Crackers (10.3+) or Cracker Sandwiches = -$1.00
    (Publix coupon)
    Final Price: $0.75 each or $1.50 for both

    progresso broth edited

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Progresso Broth (32 oz) = $2.59
    Use (1) $0.50/2 Progresso Products (SS 1/10, x3/5)= -$1.00*
    (or use $0.50/2 Progresso Products (SS 1/31, x3/26))
    (or use $1/3 Progresso Products)
    Final Price: $0.80 each or $1.59 for both
    *after coupon(s) double
    *Plus, you can earn $1.00 cash back from SavingStar when you buy three Progresso Products. (x2/29)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Progresso Bread Crumbs (15 oz) = $1.89
    (Italian Style or Plain)
    Use (1) $0.50/2 Progresso Products (SS 1/10, x3/5)= -$1.00*
    (or use $0.50/2 Progresso Products (SS 1/31, x3/26))
    (or use $1/3 Progresso Products)
    Final Price: $0.45 each or $0.89 for both
    *after coupon(s) double
    *Plus, you can earn $1.00 cash back from SavingStar when you buy three Progresso Products. (x2/29)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Kellogg’s Raisin Bran Cereal = $4.07
    (18.2 or 23.5 oz, or Kellogg’s Corn Flakes (24 oz))
    Use (2) $0.50/1 Kellogg’s Raisin Bran Cereal = -$2.00*
    (or use $0.50/1 Kellogg’s Corn Flakes Cereal)
    Final Price: $1.04 each or $2.07 for both
    *after coupon(s) double

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Nature Valley Cereal (15.75 or 16.25 oz) = $4.99
    (Honey Oat Clusters, Chocolate Oat Clusters, or Baked Oat Bites)
    Use (2) $1/1 Nature Valley Baked Oat Bites, Honey Oat Clusters = -$2.00
    (or Chocolate Oat Clusters)
    (or use $1/1 Nature Valley Baked Oat Bites, Honey Oat Clusters)
    (or Chocolate Oat Clusters; (SS 1/24, x3/5))
    Final Price: $1.50 each or $2.99 for both
    *Plus, you can earn $1.00 cash back from SavingStar when you buy three Nature Valley Baked Oat Bites, Honey Oat Clusters, or Chocolate Oat Clusters. (x2/29)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Arnold Sandwich Thins Rolls = $3.99
    (or Thomas’ Bagel Thins (8 ct))
    Use (2) $0.55/1 Arnold Sandwich Thin Rolls (SS 1/3, x3/31) = -$1.10
    (or use $0.55/1 Arnold Sandwich Thin Rolls (SS 2/7, x5/31))
    Final Price: $1.45 each or $2.89 for both

    ► Buy (1) V8 V-Fusion Juice Blend (46 oz) = $2.50
    (or Veggie Blend or Juice Beverage)
    Use (1) $1/1 V8 Veggie Blends/V-Fusion (SS 1/3, x2/29) = -$1.00
    Final Price: $1.50 (Reg. $3.79 ea!)

    ► Buy (1) Perdue Chicken Breast Nuggets = $4.99
    (or Patties or Tenders (28.8 or 29 oz))
    Use (1) $1.50/1 Perdue Frozen Fully Cooked Chicken Product = -$1.50
    Final Price: $3.49

    smithfield-bacon

    ► Buy (2) Smithfield Bacon (16 oz) @$4.99/ea = $9.98
    Use (1) $1/2 Smithfield Bacon (SS 1/24, x3/20) = -$1.00
    Pay: $8.98
    Submit receipt for $0.40 cash back from MobiSave
    (Any Packaged Bacon)
    Final Price: $4.29 each or $8.58 for both
    (Reg. $7.39 ea!)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Totino’s Pizza Rolls (17.4 or 19.8 oz) = $4.11
    Use (1) $0.75/2 Totino’s Pizza Rolls (SS 1/24, x3/19) = -$0.75
    (or Blasted Crust Rolls, 17.4 oz+)
    Final Price: $1.68 each or $3.36 for both
    *Plus, you can earn $0.75 cash back from SavingStar when you buy three Totino’s Pizza Rolls or Totino’s Blasted Crust Rolls (17.4 oz+). (x2/29)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Ore-Ida Potatoes (16-32 oz) = $3.45
    (or Onion Rings)
    Use (1) $1/2 Ore-Ida Frozen Potato Products (RP 2/14, x4/14) = -$1.00
    Final Price: $1.23 each or $2.45 for both

    ► Buy (1) Galbani Ricotta Cheese (32 oz) = $3.50
    Use (1) $1/1 Galbani Cheese Product = -$1.00
    Final Price: $2.50 (Reg. $3.99 ea!)

    ► Buy (2) Sargento Shredded Cheese (5-8 oz) @2 for $6.00
    Use (1) $1/2 Sargento Shredded Natural Cheese (SS 1/24, x3/6) = -$1.00
    (or use $0.50/2 Sargento Shredded Natural Cheese (SS 1/24, x3/6))
    (or use $0.40/2 Sargento Shredded Natural Cheese (SS 1/24, x3/6))
    Final Price: $2.50 each or $5.00 for both
    (Reg. $3.99 ea!)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Armour Original Meatballs (25 oz) = $7.99
    (or Beef (20 oz))
    Use (2) $0.55/1 Armour Meatballs (RP 1/31, x2/28) = -$1.10
    Final Price: $3.45 each or $6.89 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Banquet Brown ‘N Serve Sausage Links = $2.19
    (or Patties (6.4 oz))
    Final Price: $1.10 each or $2.19 for both

    Bertolli Sauce edited

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Bertolli Sauce (15 or 24 oz) = $2.99
    Pay: $2.99
    Submit receipt for $0.75 cash back from Ibotta
    (Bertolli Pasta Sauce)
    Final Price: $1.12 each or $2.24 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Pompeian Olive Oil (32 oz) = $13.99
    Use (2) $0.55/1 Pompeian Extra Virgin Olive Oil = -$1.10
    Final Price: $6.45 each or $12.89 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Fresh Express Salad Blend (5-11 oz) = $3.99
    (or Kit or Baby Spinach)
    Final Price: $2.00 each or $3.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Green Giant Vegetables (14.5-15.25 oz) = $1.39
    Final Price: $0.70 each or $1.39 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Hunt’s Tomatoes (28 or 29 oz) = $2.19
    (or Sauce or Puree)
    Final Price: $1.10 each or $2.19 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Buitoni Pasta (9 oz) = $2.29
    (Fettuccine, Linguine, or Angel Hair)
    Final Price: $1.15 each or $2.29 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Mama Mancini’s Slow Cooked Italian Sauce = $4.29
    (or Marinara (18 oz))
    Final Price: $2.15 each or $4.29 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Steak-umm Sandwich Steaks (9 oz) = $3.99
    Final Price: $2.00 each or $3.99 for both

    bolthouse farms

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Bolthouse Farms Juice (450-mL) = $2.99
    Final Price: $1.50 each or $2.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Musselman’s Apple Sauce (6 pk) = $3.09
    (or 4 pack)
    Use (1) $0.75/2 Musselman’s Cups (SS 1/3, x2/29) = -$0.75
    (or Squeezeable or Multipacks)
    Final Price: $1.17 each or $2.34 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Crystal Light Drink Mix (10 or 12 qt) = $2.99
    Final Price: $1.50 each or $2.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Kellogg’s Frosted Mini-Wheats Cereal = $3.95
    Final Price: $1.98 each or $3.95 for both
    Related coupons:
    $1/1 Kellogg’s Cereal (must redeem points to receive coupon)
    $1/3 Kellogg’s Froot Loops, Frosted Flakes, and/or Frosted Mini-Wheats

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Hunt’s Tomatoes (14.5 oz) = $1.53
    Final Price: $0.77 each or $1.53 for both
    Related coupons:
    $1/5 Hunt’s Tomatoes (14.5-15 oz) Publix coupon
    (Viva Italia Coupon Display — in-store)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Krusteaz Muffin or Bar Mix = $2.79
    (or Cake & Muffin or Cake Mix)
    Final Price: $1.40 each or $2.79 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Betty Crocker Cookie Mix (12.5-17.9 oz) = $2.49
    Final Price: $1.25 each or $2.49 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Bumble Bee Chunk Light Tuna in Water = $4.09
    (4 pack)
    Final Price: $2.05 each or $4.09 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) A.1. Sauce (10 oz) = $4.07
    Final Price: $2.04 each or $4.07 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Mt. Olive Hamburger Dill Chips = $2.39
    (or Sweet or Dill Relish, Salad Sweet Cubes, Dill Spears, or Pickles)
    Final Price: $1.20 each or $2.39 for both

    Kraft Barbecue Sauce (17.5 or 18 oz)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Kraft Barbecue Sauce (17.5 or 18 oz) = $1.95
    Final Price: $0.98 each or $1.95 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Combos Baked Snacks (6 or 6.3 oz) = $2.00
    Final Price: $1.00 each or $2.00 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Dentyne Ice or Trident Gum (40-60 ct) = $3.49
    Final Price: $1.75 each or $3.49 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Tombstone Pizza (19.8-22.6 oz) = $5.39
    Final Price: $2.70 each or $5.39 for both
    *Plus, you can earn $5.00 cash back from SavingStar when you buy $30 in Nestle Freshly Made Simply Frozen Products. (x3/3)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Mayfield Ice Cream (1.5 qt) = $6.35
    (or Frozen Yogurt)
    Final Price: $3.18 each or $6.35 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Bertolli Rustico Bakes Entree = $3.49
    (or Italian Style Torta, 9.3-11.1 oz)
    Final Price: $1.75 each or $3.49 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Morey’s Fish Fillets (2 count) = $7.99
    Final Price: $4.00 each or $7.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Edwards Singles Pie Slices (2 count) = $2.95
    (or Frozen Dessert)
    Final Price: $1.48 each or $2.95 for both

    fatboy ice cream sandwich edited

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) FatBoy Ice Cream Sandwich (20-30 oz) = $4.89
    (or Sundae or a Stick Bars)
    Final Price: $2.45 each or $4.89 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Mrs. Paul’s Fish Sticks (8-24.6 oz) = $5.99
    (or Fried Clams)
    Final Price: $3.00 each or $5.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Jimmy Dean Delights Sandwiches (12.8-20.4) = $6.49
    Final Price: $3.25 each or $6.49 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) SuperPretzel Soft Pretzels (9-13 oz) = $3.19
    Use (1) $1/2 SuperPretzel Soft Pretzels (RP 1/24, x3/13) = -$1.00
    Final Price: $1.10 each or $2.19 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) CapriSun Organic Juice Drink Blend = $4.99
    (Fruit Punch, Tropical Punch, Apple, or Grape (10 pk))
    Final Price: $2.50 each or $4.99 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Entenmann’s Little Bites Muffins (8.25-8.75 oz) = $4.69
    (or Fudge Brownies, or Crumb Cake, 8.25-8.75 oz)
    Final Price: $2.35 each or $4.69 for both

    ► $3.99 Jennie-O Turkey Store Ground Turkey

    ► 2 for $6 Kraft 100% Grated Cheese (8 oz)
    (Parmesan, Parmesan & Romano, or Three Cheese Blend; or Parmesan Style Reduced Fat Grated Topping)

    ► $6.99 Starbucks Coffee (10 or 12 oz bag; or Starbucks Coffee or Tazo Tea K-Cup Packs (10 ct)
    Related coupon:
    $2/2 Starbucks K-Cup Pods (SS 2/21, x4/30)

    ► 2 for $7 Talenti Gelato or Sorbetto (16 oz)
    (Reg. $4.99 ea!)

    ► Buy (1) Oscar Mayer Deli Fresh Honey Ham = $5.50
    (or all other cold cuts; 15 or 16 oz)
    Use (1) $0.75/1 Oscar Mayer Honey Ham (SS 1/31, x3/31) = -$0.75
    (Deli Fresh)
    Final Price: $4.75

    ► 3 for $11 Hillshire Farm Cold Cuts (7-9 oz)

    ► Buy (2) Johnsonville Sausage (9.6-14 oz) @ 2 for $7.00
    (or Brats, Patties, or Links)
    Use (1) $1/2 Johnsonville Sausage (SS 1/24, x3/28) = -$1.00
    Final Price: $3 each or $6 for both

    ► 10 for $10 Oscar Mayer Lunchables (2.25-4.4 oz)

    ► Buy (2) Tyson Chicken Breast Fillets @$6.99/ea = $13.98
    (or Strips, or Southern Style Tenderloins, 25 oz)
    Use (1) $2.50/2 Tyson Any’tizers/Chicken Strips (SS 1/17, x3/13) = -$2.50
    (or use $1.50/2 Tyson Any’tizers/Chicken Strips (SS 1/17, x3/13))
    (limit one coupon per transaction)
    Final Price: $5.74 each or $11.48 for both

    ► 2 for $4 Strawberries (16 oz)

    ► 3 for $10 Simply Orange, Apple, Grapefruit, or Cranberry Cocktail Juice (1.75-L)
    Related coupon:
    Submit receipt for $0.25 cash back from MobiSave
    (Orange Juice (40 oz+))

    minute maid orange juice

    ► 2 for $6 Minute Maid Pure Squeezed Orange Juice (59 oz)
    Related coupon:
    Submit receipt for $0.25 cash back from MobiSave
    (Orange Juice (40 oz+))

    ► Buy (2) Nabisco Snack Crackers (3.5-9.1 oz) @2 for $5.00
    (Wheat Thins, Triscuit, or Rice Thins)
    Use (1) $0.75/2 Nabisco Cookies/Crackers (SS 1/17, x2/27) = -$0.75
    Final Price: $2.13 each or $4.25 for both
    (Reg. $3.19 ea!)

    ► Buy (2) Lance Crackers (8.25-14 oz) @2 for $4.00
    Use (1) $1/2 Lance Sandwich Crackers (SS 1/10, x2/29) = -$1.00
    (or use $1/2 Lance Sandwich Crackers)
    Final Price: $1.50 each or $3 for both

    ► 2 for $4 Kraft Philadelphia Cream Cheese (7 or 8 oz)

    (Regular Price)
    (Deal from last week)

    ► Buy (1) Jolly Time Popcorn (3 or 4 ct) = $1.00
    Use (1) $0.50/1 Jolly Time Popcorn (SS 1/10, x2/29) = -$1.00*
    (or use $1/2 Jolly Time Popcorn)
    Final Price: Free
    *after coupon(s) double

    (Regular Price)
    (Deal from last week)

    ► Buy (1) So Delicious Coconut Milk = $2.29
    Use (1) $1/1 So Delicious Dairy Free Product = -$1.00
    Pay: $1.29
    Submit receipt for $1.00 cash back from Checkout51
    (So Delicious Dairy Free Product)
    Final Price: $0.29

    Evol. Meals for 2 (18-20 oz)

    (Deal ends 3/4)
    (Deal from last week)
    ► Buy (1) Evol. Meals for 2 (18-20 oz) = $5.50
    Use (1) $2/1 Evol. Frozen Multi Serve Meal = -$2.00
    Final Price: $3.50 (Reg. $7.49)

    (Deal ends 3/4)
    (Deal from last week)

    ► 3 for $5.00 (Reg. $1.89) Ocean Spray PACt Water (16 oz)

    Personal Care

    Colgate Optic White Toothpaste (4.1 or 5 oz)

    ► Buy (2) Colgate Optic White Toothpaste (4.1 or 5 oz) @ 2 for $7.00
    (or Colgate Total Toothpaste (7.8 oz))
    Use (2) $2/1 Colgate Total, Optic White, Enamel Health = -$4.00
    (or Sensitive SmarWhite (3 oz+))
    And use (1) $2/2 Optic White Toothpaste (3-5 oz) Publix coupon = -$2.00
    (or Enamel (4 oz) or Sensitive (6 oz); Health & Beauty Flyer (x2/26))
    Final Price: $0.50 each or $1.00 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Speed Stick Anti-Perspirant/Deodorant = $2.79
    Use (2) $0.50/1 Speed Stick Deodorant (SS 2/28, x3/19) = -$2.00*
    Final Price: $0.40 each or $0.79 for both
    *after coupon(s) double

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Dial Bar Soap (2 ct or 3 ct) = $2.35
    Use (1) $1/2 select Dial Products (RP 2/14, x3/5) = -$1.00
    Final Price: $0.68 each or $1.35 for both

    ► Buy (1) Lubriderm Lotion (13.5 or 16 oz) = $5.99
    Use (1) $2/1 Lubriderm Lotion (8 oz+) (SS 1/10, x3/6) = -$2.00
    Final Price: $3.99

    Household

    Quilted Northern

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Quilted Northern Bath Tissue = $4.99
    (Ultra Soft & Strong, Double Rolls, 6 rolls)
    Use (2) $0.55/1 Quilted Northern Ultra Soft/Strong (RP 2/7, x3/7) = -$1.10
    Final Price: $1.95 each or $3.89 for both ($0.33 per Double Roll)
    OR
    ► Buy (2) Quilted Northern Bath Tissue = $4.99
    (Ultra Plush, Double Rolls, 6 rolls)
    Use (2) $0.25/1 Quilted Northern Ultra Plush (RP 2/7, x3/7) = -$1.00*
    Final Price: $2.00 each or $3.99 for both ($0.33 per Double Roll)
    *after coupon(s) double

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Lysol Bathroom Cleaner (28 or 32 oz) = $4.29
    (or Disinfectant Mildew Remover with Bleach)
    Use (1) $0.50/2 Lysol Power & Free/All Purpose Triggers = -$1.00*
    Final Price: $1.65 each or $3.29 for both
    *after coupon(s) double

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Air Wick Scented Oil Refills (2 pk) = $5.49
    Use (2) $1/1 Air Wick Scented Oil Refills (2 pk) (SS 1/31, x2/28) = -$1.00
    Final Price: $2.25 each or $4.49 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Brawny Paper Towels = $1.89
    (Pick-A-Size, Big Roll, 1 roll)
    Final Price: $0.95 each or $1.89 for both

    Wood Essence Candle edited

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Wood Essence Candle (9.5 oz) = $12.99
    Final Price: $6.50 each or $12.99 for both

    (If Included in Sale)
    ► Buy (3) Renuzit Gel Air Freshener @$0.75/ea = $2.25
    (Sensitive Scents)
    Use (1) Buy 1 Renuzit Sensitive Scents Get 1 Free = -$0.75
    Final Price: $0.50 each or $1.50 for all 3

    purex crystals

    (Deal ends 2/26)
    (Deal from last week)
    ► Buy (2) Purex Crystals (18 oz) @$2.99/ea = $5.98
    Use (1) $2/2 Purex Crystals In-Wash Fragrance Boosters = -$2.00
    Final Price: $1.99 each or $3.98 for both
    *Plus, you can earn $2.00 cash back from SavingStar when you buy two Purex Crystals In-Wash Fragrance Boosters. (x3/30)

    Baby

    Huggies Diapers 5.00 off edited

    ► Buy (2) Huggies Diapers (18-180 ct) @$10.49/ea = $20.98
    Buy Two Get $5.00 Off = -$5.00
    Use (2) $2.50/1 Huggies Diapers (SS 2/7, x3/5) = -$5.00
    And use (2) $2/1 Huggies Diapers (18-180 ct) Publix coupon = -$4.00
    (RP 2/14, x3/14)
    Final Price: $3.49 each or $6.98 for both (as low as $0.02 per diaper)

    ► Buy (1) Huggies Wipes (168-240 ct) = $5.79
    Use (1) $0.50/1 Huggies Wipes (56 ct+) = -$1.00*
    And use (1) $1/1 Huggies Wipes Publix coupon = -$1.00
    (102-552 count)
    Final Price: $3.79 (Reg. $6.59!)

    ► 5 for $5 Earth’s Best Organic Baby Food (3.5-4.2 oz)

    PediaSure SideKicks (6 pk)

    (Regular Price; Publix coupon expires 2/24)
    (Deal from last week)
    ► Buy (2) PediaSure SideKicks (6 pk) @$9.99/ea = $19.98
    Use (1) $3/2 PediaSure Products = -$3.00
    And use (1) $3/2 PediaSure Shakes/SideKicks Publix coupon = -$3.00
    (So Much to Love. So Little Time. Booklet, x2/24)
    Pay: $13.98
    Submit receipt for $1.50 cash back from Ibotta
    (PediaSure SideKicks, 6 ct of 8 oz bottles)
    Final Price: $6.24 each or $12.48 for both

    Pets

    Purina Dog Chow Dog Food (4 or 4 lb)

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Purina Dog Chow Dog Food (4 or 4 lb) = $5.69
    (Complete & Balanced, Light & Healthy Adult, or Little Bites Complete Meals for Small Dogs; or Original Puppy Chow)
    Use (2) $1/1 Purina Dog or Puppy Chow (RP 1/31, x5/1) = -$2.00
    Final Price: $1.85 each or $3.69 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Milk-Bone Dog Snacks (10 or 15 oz) = $3.39
    (Mini’s Assorted Flavor Snacks, Mini’s, or MaroSnacks)
    Use (1) $1/2 Milk-Bone Dog Snacks (SS 1/24, x3/20) = -$1.00
    And use (1) $2/2 Milk-Bone Biscuits, Snacks, Treats Publix coupon = -$2.00
    (Unconditional Savings Booklet)
    Final Price: $0.20 each or $0.39 for both

    (Buy One Get One Free)
    ► Buy (2) Purina Friskies Party Mix Cat Treats = $5.29
    Final Price: $2.65 each or $5.29 for both

    Health & Medicine

    Atkins Shakes edited

    ► Buy (2) Atkins Shakes (4 pack) @2 for $11.00
    Use (2) $2/1 Atkins Shakes Publix coupon = -$4.00
    (Health & Beauty Flyer (x2/26))
    And use (1) Buy 1 Atkins Products Get 1 Free = -$5.50
    Final Price: $0.75 each or $1.50 for both

    Join 4 Comments Here More Publix Deals
    4 good-looking people commentedLeave a comment
    1. 1

      What does after coupons double mean? Does it mean I pay full price first?

    Money Saving Deals

    More Money Saving Deals

    Free Stuff

    Click here for more Free Stuff

    Coupons

    Click here for more Coupons

    Tips

    Click here for more Tips

    Online Deals

    Click here for more Online Deals
    Connect with us!
    Instagram Facebook YouTube Pinterest Pinterest Snapchat Twitter Pinterest Pinterest
    Back to top